субота, 30 листопада 2019 р.

е-підручники "Інформатика" 7 клас


    11    12    13    14    15    16    17   18    19    20    21    22    23    24    25    26   

Етапи розвитку мов програмування

https://studio.code.org/courses - студія Code.org

Всю історію комп'ютерної індустрії і комп'ютерних наук з певної точки зору можна уявити як історію розвитку мов програмування. Змінюються часи, ускладняється завдання, те, що раніше вимагало людино-років, нині ентузіасти роблять на коліні за кілька тижнів; накопичена величезна маса типових рішень, типових бібліотек та типових програмістів. А створення, розвиток і зміна мов програмування йде повним ходом.
Об'єкт дослідження теми - це мови програмування, які в різний час і в різних умовах пропонувалися і пропонуються як альтернатива звичному і загальноприйнятому; їх доля, властивості і шанси.
Зараз я запропоную Вам коротку історію мов програмування:
1801 - Йосип Марія Жаккард за допомогою перфокарт вишиває «hello world» на тканини. Хабровчане тих часів незадоволені відсутністю хвостовій рекурсії, багатопоточності і заголовних букв.
1842 - Ада Лавлейс пише першу програму. Її успіхам перешкоджає маленька проблемка - комп'ютера для виконання цієї програми ще не винайшли. Через півтора століття архітектори корпоративних додатків переймуть техніку Ади з написання неісполняемих програм і назвуть цей метод UML.
1936 - Алан Тьюринг винаходить все мови, які теоретично можуть існувати, але не встигає запатентувати їх.
1936 - Алонзо Черч теж винаходить  можливі мови для програмування, але тільки найкращі. Його лямбда-числення непопулярне, тому що не схоже на Сі. Критиків не бентежить, що мова Сі ще не винайшли.
1940-і - Різні «комп'ютери» «програмують», паяяючи дроти і замикаючи контакти.
1957 - Джон Бакус і IBM винаходять Фортран. З приводу IBM і Фортрана не жартують. Компілятор Фортрана видає помилку, якщо на програміста немає краватки.
1958 - Джон Маккарті і Пол Грем придумують ЛИСП. Популярності ЛИСП заважає виснаження світових запасів круглих дужок, на щастя, запаси фігурних і кутових дужок практично невичерпні. Проте, ЛИСП (в ??наш час відомий як Лісп, іноді Arc) - загальновизнаний стандарт в області «фундаментальних концепцій інформаційних технологій, таких як рекурсія і поблажливість»
1964 - Джон Кемні і Томас Курц пишуть БЕЙСІК, неструктурований мову для людей, які не розуміються на програмуванні.
1970 - Гай Стіл і Джеральд Зюсман створюють Схему. В результаті їхніх зусиль з'являється "Всемогутня Лямбда", а потім «Всемогутня Лямбда, Універсальна Мультиварка» ..
1970 - Ніклас Вірт створює процедурний мову Паскаль. Багато хто незадоволений відмінним від Сі синтаксисом оператора присвоювання. Критиків не бентежить, що мова Сі ще не винайшли.
1972 - Денніс Річі винаходить пістолет, що стріляє в обидві сторони одночасно. Незадоволений числом смертей і каліцтв, принесених цим пристроєм, він створює мову Сі і Юнекс.
1972 - Ален Колмера винаходить логічна мова Пролог. Завдання-максимум вченого - наділити комп'ютер інтелектом дворічної дитини. Він блискуче справляється із завданням, написавши програму, що відповідає «Ні!» На будь-який запит.
1973 - Робін Мілнер пише МЛ, мова на основі теорії типів M & M. МЛ породжує СМЛ, що володіє формально описаної семантикою. У число мов сімейства МЛ входять OCaml, F # і Visual Basic.
1980 - Алан Кей пише Smalltalk і придумує термін «об'єктно-орієнтований». На прохання пояснити він відповідає «Програми в ООП - просто об'єкти». На питання, з чого складаються об'єкти, він відповідає «з об'єктів» і пояснює «все складається з об'єктів, в тому числі і об'єкти. І стоїть на чотирьох слонах. »
1983 - Бйорн Страуструп бере мову Сі, ліпить поверх нього все, що приходить на розум, і називає це С ++. Щоб програми скомпілювати за розумний час, їх доводиться відправляти в майбутнє штучного інтелекту Скайнет. Навіщо це потрібно Скайнет, неясно.
1986 - Бред Кокс і Том Лав придумують Objective-C. За їх словами, він «поєднує безпеку З з неймовірною швидкістю Smalltalk».
1987 - Ларрі Волл засинає на клавіатурі. Прокинувшись, він сприймає рядок на моніторі за програму на мові, який Господь предначертал написати своєму пророку Ларрі. Так з'являється Перл.
1990 - Комісія у складі Саймона Пейтон-Джонса, Пола Худака, Філіпа Водлера, Ештона Катчера і Товариства із захисту прав тварин проектує Хаскелл - чисто функціональна мова з ледачими обчисленнями.
1991 - Голландський програміст Гвідо ван Россум відправляється в Аргентину. Перенісши загадкову операцію, він повертається з шрамом на черепі, пише Пітон, натовпи шанувальників проголошують його Довічним Диктатором, і він заявляє, що «є тільки один спосіб».
1995 - Брендан Ейк збирає помилки всіх відомих мов, додає кілька нових і об'єднує всі в Livescript. Через деякий час мова перейменовують в Javascript, щоб скористатися популярністю мови Java. Через деякий час мова перейменовують в ECMAscript.
Рік випуску 1996 - Джеймс Гослінг придумує Яву. Ява - досить багатослівний статично типізований об'єктно-орієнтована мова на основі класів, із збіркою сміття, одиночної диспетчеризацией викликів, одиночним наслідуванням реалізації і множинним спадкуванням інтерфейсів. Sun голосно проголошує Java самим інноваційним мовою.
2001 - Андерс Хейлсберг придумує C1. C1 - досить багатослівний статично типізований об'єктно-орієнтована мова на основі класів, із збіркою сміття, одиночної диспетчеризацией викликів, одиночним наслідуванням реалізації і множинним спадкуванням інтерфейсів. Microsoft голосно проголошує C1 самим інноваційним мовою.


Самостійна пошуково-дослідна робота
для збагачення словникового запасу юного програміста;
·         Інтегровані середовища розробки алгоритмів‎ 
·         Типи даних в алгоритмах
·         Алгоритми та структури даних;
·         системне програмування,
·         паралельне програмування,
·         програмування на платформі .NET,

·         web-програмування  

четвер, 28 листопада 2019 р.

Формули та діаграми в MS Excel


Табличні процесори

Табличним процесором називається комплекс взаємопов'язаних програм, призначених для обробки електронних таблиць.
Електронною таблицею називається комп'ютерний еквівалент звичайної таблиці, що складається з рядків і стовпців, на перетині яких розташовані клітини, що містять числову інформацію, формули або текст, тощо. Значення в числовий клітці таблиці або записується, або розраховується за відповідною формулою. У формулах можуть бути присутніми звернення до інших клітин.
При будь-якій зміні значення в клітці таблиці, здійсненні запису в неї нового значення з клавіатури перераховуються також значення у всіх тих клітинах, в яких стоять величини, що залежать від даної клітини.
Стовбці і рядки таблиці можуть мати власні назви. Екран монітора являє собою вікно, через яке можна розглядати таблицю в цілому або частинами.
Табличні процесори є зручним засобом для проведення бухгалтерських і статистичних розрахунків. Кожен пакет включає в себе сотні вбудованих математичних функцій і алгоритмів статистичної обробки даних. При цьому існують потужні засоби для зв'язку таблиць між собою, створення і редагування електронних баз даних.
За допомогою специфічних засобів можна автоматично отримувати і роздруковувати звіти, що налаштовуються і використовувати десятки різних типів таблиць, графіків, діаграм, забезпечувати їх коментарями і графічними ілюстраціями.
Табличні процесори мають вбудовану довідкову систему, що надає користувачеві інформацію по кожній з конкретних команд меню та інші довідкові дані. За допомогою багатовимірних таблиць можна швидко робити вибірки в базі даних по будь-яким критерієм.











Найпопулярнішими табличними процесорами є Microsoft Excel (Ексель) , Calc, Lotus 1-2-3.
В Microsoft Excel багато рутинних операцій можна автоматизувати, спеціальні шаблони дозволяють створювати звіти, імпортувати дані і багато іншого.
Програма Lotus 1-2-3 являє собою професійний процесор електронних таблиць. Великі графічні можливості і зручний інтерфейс пакета допомагають швидко орієнтуватися в ньому. Застосовуючи даний процесор, можна створити будь-який фінансовий документ, звіт для бухгалтерії, скласти бюджет або навіть розмістити всі ці документи в базах даних.